THE HRUBEC TAP TWINS

Vyberte si choreografii

The Two White Taps Jackets

Choreografie, která je "stálicí" dueta, a která stále atraktivně zapadá do kulturních akcí rozsáhlého spektra diváků. Tato choreografie se stala součástí mnoha exhibicí vrcholných tanečních soutěží i festivalů různých žánrů po celé Evropě. Svou kvalitu tak měla možnost neustále zdokonalovat pod kritickým okem umělecké veřejnosti.

Choreograf:  Pavel Hrubec, Petr Hrubec
Hudba:střih skladby "Your heart"

Jam session in tap dance show

Kdo z koho! Choreografie navozuje atmosféru "Jam session". Aktéři si navzájem předvádějí své dovednosti a trumfují se svými nejlepšími figurami. Jenomže jaký by to byl stepařský svět, kdyby si také neuměli zastepovat něco společně ...
Dílo je ušito na hudební doprovod se swingovým rytmem a četnými hudebními pauzami (stop time), kde step skvěle vyniká.

Choreograf:  Pavel Hrubec, Petr Hrubec
Hudba:střih (Pavel Hrubec) - Count Bassie - "Sandman"

In The Charleston rhythm

Charleston byl životní styl dvacátých let minulého století. Rytmické kreace charlestonových tónů výborně doplňují kreace stepařské. Charleston býval téměř symbolickým tancem rychlých nohou. Step je v tomto smyslu podobný s jedním rozdílem - je navíc slyšet.

Choreograf:  Pavel Hrubec, Petr Hrubec
Hudba:Orchestral Charleston music

Enjoy your meal!

Něco dobrého jsme pro vás uvařili! Tato choreografie byla stavěna se záměrem zdůraznit lehkost a vzdušnost stepu s mimickým prožitkem provedení. Kompozice hudebního doprovodu podtrhuje přechod mezi dvěma tempy, aby si divák mohl vychutnat kontrast mezi hedvábným, triolovým rytmem a synkopovou "vařbou" plnou excentrických prvků. Kostým kuchaře symbolizuje přání dobré chuti. Choreografie je detailně vypilována i pro dvě další aktérky díla - rekvizity - vařečky. V tomto provedení získala IV. místo na mistrovství světa ve stepu v Berlíně.

Choreograf:  Pavel Hrubec (inspirace Gene Kelly), Petr Hrubec
Hudba:vlastní kompozice na námět skladby "Jada" (Pavel Hrubec)

Shock in the tap dance

Choreografie těží z kontrastu mezi sólovým a synchronním stepem. Úspěšné krokové techniky jsou střídavě prováděny sólově i v synchronním duetu v rychlém tempu. Stepařské prvky postupně gradují ve stále složitějších a složitějších krocích až k finálové póze.

Choreograf:  Pavel Hrubec
Hudba:střih "Probably"

Jingle bells and Tap dance shoes

Vánoční tématika je vděčná obzvláště v měsících blížících se vánoc, kdy podporuje pocit radostného očekávání. Tato choreografie však bývá velice úspěšná i v období zimních měsíců, kdy může nálada získat na krátký okamžik lehký nádech nostalgické vzpomínky. Choreografie je postavena na známý vánoční evergreen "Jingle bells", který výborně podbarví stepařské variace v úchvatných rytmech. Symbolická čepička a zlatá hůlka, která "také umí tančit", ještě více umocní sváteční pocit.

Choreograf:  Petr Hrubec, Pavel Hrubec
Hudba:Jingle bells theme

Swing and smoke

V hlavní roli doutník! Dva elegantní pánové vychutnávají kouřící doutník a při tom si jen tak mimochodem zastepují. Duet předvádí pohodový i svižný step v rytmu swingu. Doutníky zde mají nezanedbatelné role. Choreografie je propracována do takových detailů, jako je vyfukování kouře nebo pozice doutníků.

Choreograf:  Pavel Hrubec (inspirace Gene Kelly), Petr Hrubec
Hudba:vlastní kompozice na námět skladby "Jada" (Pavel Hrubec)

Tap dance in the rain

Choreografie vychází ze skupinového provedení, pro které byla původně navrhována, a které získalo 1. místo na mistrovství republiky. Množstvím úprav vznikla postupně duo i sólová verze a dílo bylo doplněno rekvizitami - deštníky.

Choreograf:  Petr Hrubec, Pavel Hrubec
Hudba:My blue heaven

The Steely Taps

Jedno netradiční pojetí stepu.

Choreograf:  Pavel Hrubec , Petr Hrubec
Hudba:mix

TOP navigace WWW sídlaVíce na http://www.tap.hrubec.com
Pro publikum jsou nejvděčnější dva vstupy během večera se dvěmi provázanými choreografiemi - kontaktujete-li nás - uděláme Vám nabídku na míru Vaší akce.
Drobné úpravy kostýmů vyhrazeny. Ceny jsou pouze orientační, přičemž záleží na konkrétních podmínkách akce.
Více:    www.tap.hrubec.com    agency@hrubec.com    774 05 68 05    604 455 875    411 130 066