STEPAŘSKÁ SHOW

Originální stepařská čísla v podání Mistra SVĚTA

Komponovaný program v akci

Aktuálně nabízíme program, který kombinuje nejaktuálnější choreografie (program v akci - omlouváme se - na dokumentaci se pracuje). Starší programy: (více zde).


Každá choreografie je navrhována s cílem maximálního uměleckého dojmu ze stepu s vysokou náročností (převážně stavba pro světové soutěže). Doba trvání jednoho stepařského čísla odpovídá přibližně době trvání běžné hudební skladby.


Walk ad hoc ...

Sólová choreografie, jejíž veškeré složky jsou originálně vytvořeny pro jediný účel - zaujmout diváka i odbornou porotu. Každá figura je navržena do posledních detailů - jednotlivých úderů a zlomků hudebních dob. Zvukový doprovod je komponován výhradně pro tuto choreografii jen pro podtržení tempa a rytmu stepu a byl vytvořen bez použití jediného hudebního nástroje. Choreografie vítězila v mistrovských a pohárových soutěžích v rámci republiky i Evropy. Vyvrcholením úspěchů bylo vítězství na mistrovstí světa v Hamburku, kde kromě titulu "Mistra světa ve stepu" umělec získal i nejvyšší ocenění několikatisícového publika jako "Nejsympatičtější účastník soutěže".

Choreograf:  Pavel Hrubec
Hudba:Pavel Hrubec

Enjoy your meal!

Něco dobrého jsme pro vás uvařili! Tato choreografie byla stavěna se záměrem zdůraznit lehkost a vzdušnost stepu s mimickým prožitkem provedení. Kompozice hudebního doprovodu podtrhuje přechod mezi dvěma tempy, aby si divák mohl vychutnat kontrast mezi hedvábným, triolovým rytmem a synkopovou "vařbou" plnou excentrických prvků. Kostým symbolizuje přání dobré chuti. Proto se toto číslo docela dobře hodí jako předzvěst banketu, nebo jiné formy pohoštění. Číslo je detailně vypilováno i pro další aktérku díla - rekvizitu - vařečku. Choreografie získala IV. místo na Mistrovství světa v Berlíně.

Choreograf:  Pavel Hrubec (inspirace Gene Kelly)
Hudba:vlastní kompozice na námět skladby "Jada" (Pavel Hrubec)

Tap dance in the rain

Číslo vychází ze skupinové verze, pro kterou byla původně navrhována, a která také obdržela první místo na republikovém mistrovství. Množstvím úprav vznikla postupně duo i sólová verze a dílko bylo doladěno rekvizitou - deštníkem, který dokonce i létá.

Choreograf:  Pavel Hrubec, Petr Hrubec
Hudba:My blue heaven

Swing and smoke

V hlavní roli doutník! Není nad to vychutnat si kouřící doutník a při tom si jen tak mimochodem zastepovat. Ukázka předvádí pohodový i svižný step v rytmu swingu. Doutník je zde nezanedbatelným choreografickým doplňkem. Tento kus není vhodný pro velké sály a scény, kde není možné kouřit doutník.

Choreograf:   Pavel Hrubec
Hudba: vlastní kompozice

Walking-stick

Číslo bylo kompletně postaveno pro hůlku, jako sólistku taneční kreace. Téměř každá figura kombinuje krokové variace stepu s variacemi hůlkovými, jenž se navzájem doplňují a vytvářejí tak nejen taneční, ale především rytmický celek. Choreografie zvítězila na mistrovství republiky a probojovala se až do finálového klání mistrovství světa.

Choreograf:   Pavel Hrubec
Hudba: střihová kompozice

The one white tap jacket

Dílo bylo vytvořeno z nejlepších kusů umělcovy stepařské dílny devadesátých let. Je postaveno na swingující rytmus a připomíná atmosféru stepařských tančíren z počátku minulého století.

Choreograf:  Pavel Hrubec
Hudba:střih skladby "Your heart"

Tap dance in stop times

Kreace je ušita na hudební doprovod se swingovým rytmem s četnými hudebními pauzami (stop time), které dávají stepu skvěle vyniknout. Step je umění, které si divák může vychutnat hned několikrát. Nejen pouhým pohledem na taneční prvky aktéra, ale také poslechem rytmických variací, obzvláště jsou-li dostatečně rychlé a barvité, což si tato choreografie bere za své.

Choreograf:   Pavel Hrubec
Hudba:střih (Pavel Hrubec) - Count Bassie - "Sandman"

In the Charleston rhythm

"Charleston" byl životní styl dvacátých let minulého století. Rytmické kombinace tónů charlestonu se svorně pojí s kreacemi kroků stepu. Charleston býval a stále je, tancem rychlých nohou. Step je v tomto smyslu podobný s drobným rozdílem - je slyšet.

Choreograf:   Pavel Hrubec
Hudba: Orchestral Charleston music

Shock in the tap dance

Tato choreografie předvádí modernější pojetí stepu. Stepařské prvky postupně gradují ve stále složitějších a složitějších krocích až k finále.

Choreograf:   Pavel Hrubec
Hudba:střih "Probably"

In The Reggae style

"Reggae" je rytmicky velice zajímavý hudební styl a společně se stepem vytváří originální kombinaci akustických variací. Choreografie, která těží právě z estetičnosti triolového rytmu, byla také nominována na mistrovství světa spolu s udělením tilulu "Mistra republiky".

Choreograf:   Pavel Hrubec
Hudba: vlastní kompozice

Homage for Doris

Svižné tempo a originální taneční figury pomohly aktérovi získat hned několik titulů: 1.místo v republice, 2. místo na světě a 1. místo v Evropě. Doprovodná hudební skladba je známým šlágrem minulého století. Byla otextována a nazpívána i v českém jazyce s názvem "Páni kluci", avšak není nad originální podání slavné Doris.

Choreograf:   Pavel Hrubec
Hudba:střih (Pavel Hrubec) - Doris Day - "Every body"

On board

Každé soupeření umělce na republikových stepařských soutěžích vždy končily udělením 1. místa. Vyjímkou nebyla ani tato choreografie, která je postavena na rytmicky zajímavé hudební pozadí. Tentokrát jde o téma "rock'n-roll".

Choreograf:   Pavel Hrubec
Hudba: střihová kompozice

Jingle bells and Tap dance shoes

Hudební doprovod ve stylu známých vánočních šlágrů je vděčný obzvláště v předvánočním a vánočním čase, kdy podporuje pocit radostného očekávání a veselou atmosféru svátků. Známé melodie, jiskřivý step, zlatá hůlka, jenž "umí tančit", veselá nálada, ..., to vše si může každého lehce podmanit.

Choreograf:   Pavel Hrubec
Hudba:Jingle bells theme

Kontaktujete-li nás - uděláme Vám nabídku na míru Vaší akce.
Fotografie jsou ilustrační. Úpravy kostýmů vyhrazeny.
Více:    www.tap.hrubec.com    agency@hrubec.com    774 05 68 05    604 455 875    411 130 066