Letní škola stepu - Klášterec nad Ohří

Fotogalerie 2003 -> Mimika a uvolnění

V některých okamžicích náročných tréninků jsme se rádi zasmáli jen tak pro radost. Záběr ukazuje přímo cílený nácvik spontánního úsměvu až smíchu. Když se člověk směje, je mu většinou dobře. Proč to tedy nezkusit organizovaně? Můžeme z toho vytěžit alespoň pocitovou zkušenost pro chvíle našich stepařských produkcí a nebo se jen tak, mezi klepáním, uvolnit.

Tento záběr vypadá podobně, jako předchozí, ale je zde velký rozdíl. Citlivé oko čtenáře jistě postřehne. V tomto okamžiku totiž šlo o radostný, uvolňovací křik, při kterém z nás přímo odpadávaly jakékoli pocity únavy nebo stresu. Je dobré si občas jen tak pro radost zařvat, ale pozor na prostředí, kde tak činíme. V domácím prostředí doporučujeme okamžik starku letadla z blízkého letiště, nebo (pokud máme tu smůlu a letiště je daleko) v okamžiku, kdy soused bourá panelovou příčku pneumatickým kladivem. Otrlejší mohou kdekoli a kdykoli.

Tento záběr demonstruje velice oblíbené cvičení vtělení se do trpaslíka, který se pod kamínek šourá (sune). Kdo se ještě nešoural, neví oč přichází. Pocit mrňavosti může být i příjemný, obzvláště, sdílí-li jej celá parta trpaslíků. Zpravidla jsme pak beztak všichni vyrosltli v obry, a tak si zas vychutnali pocit velikosti. Pro technokraty: Toto cvičení je založeno na principu pocitového kontrastu.

A opět trpaslíci, ovšem zde je nutné udělit výtku fotografovi, který při šourání pohyboval objektivem.

Trpaslík, jinak také lektor kurzu, vyhlížející zpod kamínku, není-li poblíž nebezpečný pták.

Opět trpaslíci. Trpaslíci se docela dobře fotili, protože se zas tolik nehýbali, obzvláště v této poloze, která je vysloveně relaxační. V pozadí možno vidět zástupce místního tisku, který se o náš kurz také zajímal. V tento okamžik se ovšem zajímá spíše o přítelkyni ředitele kurzu, který je jistě někde poblíž.

Tento záběr demonstruje cvičení kontrastních pocitů - smutek a veselí. Který pocit konkrétně je na fotografii zachycen, není zcela jasné.

A zde je již fotografie z méně statické části průpravy. V kruhu jsme tančili, křivili se, skákali, létali a zkoušeli všelicos. Prováděný pohyb z fotografie byl pravděpodobně něčím zajímavý až směšný.

Zvadlý strom (asi).

Figura "zloděj". Pamětníci znají i z let předchozích. Figura "zloděj" získává stále více na oblibě.

Další zajímavý krok. Tanečníci při tomto kroku dosahovali takové rychlosti, že nebylo možné je kvalitně, bez rozmáznutí zachytit. Tuto fotografii zde uvádíme alespoň pro (byť nekvalitní) demonstraci úžasných poloh těl, nabitých pradávnou energií našich divokých předků. Pohyb, který aktéři vykonávají směřuje dopředu a tanečníci se při něm vznášejí těsně nad parketem, který je také nabitý energií stejné polarity, ale je-li to energie posvátných míst, pohřebišť nebo okolí obětních ohnišť není docela jasné. Uvolnění, kterého lze díky tomuto mystickému běsnění docílit se při následném stepu docela dobře hodí.

TOP navigace WWW sídlaVíce na http://www.tap.hrubec.com
Přijeďte si s námi také zastepovat - zdravě a kulturně se protáhnout.
Kontakt:   tap@hrubec.com   604 455 875