Letní škola stepu - Klášterec nad Ohří

Fotogalerie 2003 -> Twist a Charleston

Twist - kroucení, jak by se dalo přeložit toto anglické slůvko je zároveň i název tance, který je tímto pohybem charakteristický. Je to styl pohybu, který dodá tělu tanečníka, některé, pro step také potřebné, pohybové dovednosti. Vyjmenujme alespoň ty nejpodstatnější. Tedy schopnost izolace horní a dolní poloviny těla (může se někdy hodit i v rodinném životě, nebo při některých kouzelnických produkcích) a také schopnost rozsáhlé pohybové choreografie dolních končetin společně s přenášením váhy (přenášení váhy z nohy na nohu je dobrá dovednost). Na této fotografii je zachycen okamžik po čtvrté době taktu (asi 4.6), kdy se tanečníci začínají kroutit v bocích zleva do prava. Musí to stihnout do první doby dalšího taktu, kdy váha zůstane na pravé noze.

A zde je patrné, jak tento druh tance dokáže brilantně pokroutit tělo, aby mohl hrdě nést svůj název "Twist". Mimochodem, tento pohyb docela dobře posiluje a protahuje svalový korzet trupu, což ocení hlavně lidé sedavého zaměstnání.

Charleston - tanec, který v první polovině minulého století zachvátil téměř celý svět, zachvátil na několik okamžiků i klášterecký kurz. Tanec je to stepu velice blízký, ať už svým hudebním doprovodem, nebo jen postavením těla tanečníka. Figura, kterou na fotografii tanečníci zkoušejí je pro tento tanec téněř typická. Tanečník se v úchvatném rytmu střídavě dotýká rukou parketu a oblak (případně stropu). Ruce přitom kreslí jakýsi kříž, trup vykonává zběsile kývavý pohyb a nohy provádějí charakteristický charlestonový krut. Je-li tato figura vykonávána v rychlém tempu celým davem tanečníků, případný divák musí býti ohromen.

TOP navigace WWW sídlaVíce na http://www.tap.hrubec.com
Přijeďte si s námi také zastepovat - zdravě a kulturně se protáhnout.
Kontakt:   tap@hrubec.com   604 455 875