Letní škola stepu - Klášterec nad Ohří

Fotogalerie 2005 -> Step s Pavlem

Nejnáročnějším okamžikem, jak pro lektora, tak pro žáky, je přenos látky z jednoho organizmu do druhého. K tomuto přenosu používáme převážně smysl sluchový a zrakový, někdy dokonce šestý. Mikrofon může dělat prostředníka. Dalekohled se nehodí.

Hup na pravou nožku. Jedná se o jeden z mnoha hupů! Nebo raději "hopů" a když se k tomu přidají ještě další prvky z rodinky základních stepařských úderů, step, tanec černých dělníků i bílých elegánů Ameriky minulého století, je na světě.

Co skrývá krabice vpravo dole? Trakční potěchu z veselice?

Zapomenout je lidské. Dychtivé pohledy. Ticho očekávání. Jak to bude asi dál?

Těžce na cvičišti, lehce na bojišti! Otřepané, leč pravdivé.

Dlaha se jako rekvizita nehodí, příště raději bez! Ale jinak ... pravá noha je docela dobrá a kliďánko si "tapuje". Levá se těší na totéž. Variace je chvíli snadná a jednoduchá, pak zas krátce složitá a komplikovaná (fotografie zachycuje lehčí část), stejně jako je to v životě. Podstatné je, že stepujeme a vychutnáváme každý krok!

Opět látková transfuze.

Po hodince stepování bodne pauza. Jsme živé organizmy, které mají rádi rytmus - stepařský i biologický. Bez chvilek ticha mezi údery není dobrých úderů. Bez pravidelného odpočinku není dobrých výkonů.

Při poctivém tréninku lze propotit i několik trik. Ještě, že je kde sušit!

Pravá ruka také pracuje na celkovém dojmu. Zde jde o záznam okamžiku těsně před první hudební dobou. Kdyby byl ukazováček pravé ruky výrazně vepředu, šlo by o první dobu přesně. Napovídá tomu i pozice pravé nohy, která se chystá ke kontaktu s parketem.

A opět figura s ukazováčkem. Tento záběr je pořízen o zlomek vteřiny dříve před předchozím (myšleno relativně v rámci choreografie). Protože záběr je mnohem povedenější než jiné, ač podoben předchozímu, má právo zde být. Kdo by snad chtěl vidět kousíček variace zastepované v pohybu, nechť si tyto dvě poslední fotografie spojí v jednu animaci, kupříkladu rychlým přebíháním pohledu z jedné na druhou.

TOP navigace WWW sídlaVíce na http://www.tap.hrubec.com
Přijeďte si s námi také zastepovat - zdravě a kulturně se protáhnout.
Kontakt:   tap@hrubec.com   604 455 875